Kapat Ikon
Dünyayı Aktaş Holding ile birlikte keşfetti

Hava süspansiyon körüğü sektöründe Türkiye'de lider, dünyada da ilk üç firma arasında bulunan Aktaş Holding, sosyal sorumluluk projeleri ile de fark yaratıyor.Aktaş Holding'in sponsorluğunda kürek sporu yapan Erden Eruç, denizde geçirdiği 876 günlük rekorunu yukarı taşımayı hedefledi. "Kas gücü ile devrialem yapmaya karar verdim" diyen Eruç, "Denizlerdeki 876 günlük tecrübemi, 1000 günün üzerine çıkarmak istiyorum. Böylece rakiplerimin beni yakalaması daha zor olacak" dedi.

Aktaş Holding'in katkılarıyla başlattığı 'Kas Gücü ile Devrialem Projesi'ni tamamlayarak Hint Okyanusu'nun tamamını kürekle geçen ilk kişi olan Erden Eruç, tecrübelerinin bulunduğu sergiyi Bursa'da açtı. Aynı zamanda yaşadıklarını da Aktaş çalışanları ile paylaştı. Eruç, 'Kas Gücü ile Devrialem yapacağım' kararını verdikten sonra tekne aldığını belirterek, 2006 yılının baharında Kanarya Adaları'nda Karayip Denizi'nde kürek çektiğini kaydetti. Eruç, ardından Pasifik ve Hint Okyanusu'nu geçen ilk kürekçi olduğunu hatırlattı. En tecrübeli kürekçi olmayı istediğini anlatan Eruç, "Bugün İngilizler'in Fransızlar'ın birbirlerine rakip olarak gördüğü alanda onların önüne geçtim. Bu güzel bir gelişme. Bunun arkasını da getirmek lazım. Zira ben beklersem onlar gelip beni geçer. Denizlerdeki 876 günlük tecrübemi, 1000 günün üzerine çıkarmak istiyorum. Böylece rakiplerimin beni yakalaması daha zor olacak" diye konuştu.

Denizlerde farklı tecrübeler elde ettiğini açıklayan Eruç, "Hayal kurmaya izin vermeliyiz. Hayatı kısıtlayıp bastırmamalıyız. Hayaller hedef koymadan gerçekleşmiyor. Kısa ve uzun vadeli hayaller kurmalıyız. Yaparım demek de gerekiyor. Başlama cesaretini göstermeliyiz" dedi.

Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş ise; "Aktaş Holding olarak bizim büyüme hedeflerimiz ile doğru orantılı olan bu projeye destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bizler de yaptığımız çalışmalar ile tüm dünyayı keşfettik. Erden Eruç keşfini kürekleri ile yaptı. Böyle farklı projelerin yanında olmaktan büyük keyif duyuyoruz" dedi.

  
Bilgi Toplumu Hizmetleri | 2023 Aktaş Holding. Tüm hakkı saklıdır.