Kapat Ikon
Değer Yaratan CEO'lardan Gençlere Altın Tavsiyeler

Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sami Erol, AIESEC tarafından organize edilen "Sürdürülebilir Başarı Platformu" adlı etkinlikte "Değer Yaratan CEO'lar" oturumunda gençlere çok önemli tavsiyelerde bulundu.

Dünyanın dört bir yanında üretim tesisleri bulunan, 90'dan fazla ülkede ürünleri satılan, bağımsız yedek parça grubunda dünyanın en geniş ürün gamına sahip şirketler grubu olan Aktaş Holding, sosyal sorumluluk projelerine desteklerini sürdürüyor.

Uluslararası öğrenci değişim organizasyonu olan AIESEC'in Bursa Şubesi tarafından düzenlenen; "Sürdürülebilir Başarı Platformu" etkinliğine Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sami Erol katıldı.

Moderatörlüğünü Burak Ünaldı'nın yaptığı, PwC Eski CEO'su Cansen Başaran-Symes'ın da diğer bir konuşmacı olduğu "Değer Yaratan CEO'lar" adlı oturumda konuşan Sami Erol, üniversite öğrencilerine altın tavsiyelerde bulundu.

Sami Erol yaptığı konuşmada; "Para kazanmak tek başına hiçbir zaman öncelik olmamalıdır. Global dünyada değer yaratmayı başarabilen kişiler hedeflerine ulaşmada büyük avantaj yakalayacaklar. Sizler, değer yaratmaya başladığınız andan itibaren para kazanmaya da başlayacaksınız. Kendinizi dünya çapında bireyler olarak yetiştirmek zorundasınız. Artık kolaylıkla farklı ülkelerde çalışma imkanları yaratılabiliyor. Ancak bu imkanları değerlendirebilmek adına sizlerin de kendi gelişiminizi buna göre planlamanız gerekiyor" dedi.

Dünyada Değişimin Hızı Çok Arttı

Kişilerin değişime ayak uydurmaları gerektiğinin altını çizen Sami Erol; "Ancak geçmişten farklı olarak son dönemde dünyada değişimin hızı çok arttı. Bu süreci iyi izlemek gerekiyor. Kuşak farklarını ortadan kaldırmak konusundaki düşüncelere katılmıyorum. Kuşak farkları ister istemez olacak. Şimdi bunu çok daha fazla hissedeceğiz" diye konuştu.

Sami Erol :"Hobilere Zaman Ayırmak Önemli"

İş dünyasında en büyük yanlışın sadece işe odaklanmak olduğunu belirten Erol; "Hayatınızı tamamen işe odaklarsanız, keyif almayı unutursunuz. Sürekli iş odaklı olduğunuzda, dışarıdaki dünyadan kopar ve sonrasında işten de soğumaya başlarsınız. Bu sizin kendinize verebileceğiniz en büyük zarardır. Bu nedenle mutlaka hobilerinize zaman ayırmalısınız. Ben müzik ile ilgileniyorum. Başka bir arkadaşımızın farklı hobileri olabilir. Ne olursa olsun hobilere zaman ayrılmalı" dedi.

Oturum sonunda AIESEC Bursa Şubesi üyeleri tarafından konuşmacılara plaket takdim edildi.

 
Bilgi Toplumu Hizmetleri | 2023 Aktaş Holding. Tüm hakkı saklıdır.