Kapat Ikon
Aktaş Holding’den Bursa’ya Dev Katkı

Aktaş Holding, yeni pazarlara daha etkin ve hızlı ulaşmak, yeni yatırım alanlarında entegre üretim sistemine geçmek ve sürdürülebilir verimlilik için hayata geçirdiği yeni üretim tesislerinin açılışında adeta gövde gösterisi yaptı.

 

Aktaş Holding, Bursa’daki yapılanmasında ve dönüşüm sürecinde çok önemli bir yer tutan yeni üretim tesisini, 6 ay gibi kısa bir sürede tamamladı. Farklı ürün gruplarının da üretileceği fabrika protokolün katılımı ile hizmete açıldı.

 

Tesisler Dünya Standartlarında İnşa Edildi

20 bin metrekare toplam kapalı alana sahip, tamamen Aktaş Holding’in üretim modeline uygun olarak inşa edilen tesislerde hava süspansiyon sistemleri üretimi ile birlikte, otomotiv ve savunma sektörünün yanı sıra; inşaattan enerjiye kadar geniş bir yelpazedeki ürünlerin inovatif bir anlayışıyla üretilmesi hedefleniyor.

 

Aktaş : “İnovatif Düşünce Bizi Her Adımda Dinamik Tutuyor”

Açılış programı kapsamında ilk olarak sözü, Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş aldı. “Yenilenmek ve başarı yolunda gelişerek ilerlemek, kurulduğu günden bu yana Aktaş Holding’in her zaman önceliği oldu” diyerek, Aktaş Holding’in yenilikçi yaklaşımlara her koşulda öncelik verdiğini vurgulayan Şahap Aktaş; “Sanayiciler ürünlerinin bulunduğu her ortamda ülkemizi gururla temsil ediyor. Bu süreçte sanayicilerimize düşen en büyük rol ise markalı ürünler ortaya koyabilmek için inovatif düşünebilmek. İnovatif düşünce bizleri her adımda dinamik tutarken, gelişim isteği ile birlikte sürdürülebilir başarıyı da getirecektir. Ancak bu şekilde fark yaratarak dünya pazarlarından daha fazla pay elde edebiliriz. Bizler de Aktaş Holding özelinde bu yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Alanında en fazla patent geliştiren bir şirketler grubu olarak; ülkemizi, küresel düzeyde markamızın adı altında temsil etmek ve toplumsal sorumluluk bilincimizle hareket etmekten hiçbir zaman vazgeçmedik. Tüm bu amaçlarımız doğrultusunda, bizlere gelişim ve daha yüksek kapasiteli bir çalışma imkânı sunacak bu yeni binamız, hem sektörümüz hem de ülkemiz adına daha fazla katkı sağlayacak yeniliklerin yuvası olacak. Tesislerimizin başta Bursa olmak üzere, ülkemiz ve dünya ekonomisine hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

 

“AR-GE Odaklı Büyümeye Devam Edeceğiz”

 

Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sami Erol da yeni tesislerle birlikte Aktaş Holding olarak, global bir firma olmanın tüm sorumluluklarını yerine getirme gayretini gösterdiklerini belirterek; “Sadece ekonomik anlamda değil; yaptığımız tüm faaliyetlerle içerisinde bulunduğumuz ülkeye ve topluma değer katabilmek, Aktaş Holding’in kurumsal vizyonunun en önemli parçasından biri olmuştur. Standartların ve teknolojinin değişimiyle birlikte müşteri beklentilerinin de hızla değişime uğradığı yeni ekonomik düzende, takip eden değil; takip edilen, sektörde lider olmayı amaçladık. Bursa’daki yapılanmamız açısından çok önemli bir yer tutacak bu yeni üretim tesisimizde, bilgi ve teknolojiyi kullanarak, üretim ve hizmet kapasitemizi yükseltmeyi amaçladık. Markalarımıza da bu yönde yatırım yapmaya devam edeceğiz. Global pazarlara odaklı yönetim anlayışımızı, toplam kalite yönetimine yaklaşımını benimsemiş yetkin profesyonel kadrolarımızla geliştirmek ve AR-GE öncelikli dönüşüm stratejilerimizle de sektöre her açıdan katma değer sağlamak temel amacımız” şeklinde konuştu.

 

Açılışa İlgi Yoğun Oldu

 

Tesislerin açılış törenine; Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdülkadir Karlık, Ak Parti Bursa Milletvekili Zekeriya Birkan, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, DSİ Bursa Bölge Müdürü Nazmi Koçak, Nilüfer Kaymakamı Mustafa Kılıç’ın yanı sıra, iş dünyasından ve sivil toplum kuruluşlarından çok sayıda isim katıldı.

Protokol konuşmalarının ardından kurdele kesim töreniyle devam eden Aktaş Holding’in yeni üretim tesislerinin açılışı, düzenlenen kokteyl ile sona erdi.

Bilgi Toplumu Hizmetleri | 2023 Aktaş Holding. Tüm hakkı saklıdır.