Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'nun Mesajı


İlknur Aktaş
Yönetim Kurulu Başkanı

Aktaş Holding'in çok kıymetli paydaşları;

'Değerlerin yaşatıldığı' bir anlayışla, 1938 yılından bu yana adım adım büyüyerek bugünlere gelen Aktaş Holding; geride bıraktığımız 80 yıllık öyküsündeki her bir ayrıntısıyla, bizleri gururlandırmaya devam ediyor.

2018 yılı itibariyle, 80. kuruluş yıl dönümü heyecanını yaşadığımız bu köklü çınar, ilk günden bu yana değişimi ve dönüşümü esas alıp, güçlü bir vizyon ortaya koyarak, kurumsallaşma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tabi hayat, her alanda olduğu gibi iş dünyasında da çok hızlı bir değişime sahne oluyor. 

Bu değişim, şirketlerin devamlılığı ve gelecekte de var olabilmeleri açısından gerek yönetimsel gerekse de operasyonel düzeyde kendini hissettirmektedir.

Merhum Sait Aktaş tarafından küçük bir atölye olarak temelleri atılan bu köklü şirket; Şahap Aktaş'ın güçlü vizyonu, girişimci yönü ve çalışkan kişiliğiyle bugünlere kadar başarıyla geldi. 

Şirketimizin 80. yılında, Nisan 2018 itibariyle; Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi önemli bir görevi üstlenmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.

Kuşkusuz bu bir bayrak yarışı; devraldığımız bu bayrağı daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Nitekim şirketimiz için önemli olan nokta, sürdürülebilir başarı ve değer yaratma anlayışıdır. Hep daha iyiye ve sonunda mükemmele ulaşma gayretiyle çalışmalarımız sürecek.

Bilindiği gibi günümüzde, 3. kuşağa geçmeyi başarmış aile şirketlerinin sayısı çok az. Bizler, devralmış olduğumuz bu önemli sorumluluğun bilinciyle hareket edip, dinamik bir yapıyla gelecek yolculuğumuza devam edeceğiz.

Halihazırda Aktaş Holding, mevcut dinamik insan kaynağıyla da daha iyi şeyleri başarabilecek potansiyele fazlasıyla sahiptir. 

Öyle ki bugünkü yakaladığımız başarıların temelini de bu yetkin insan kaynağımız oluşturuyor. Bu anlamda, gelecekte de insana yatırım yapmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Öte yandan, 80. yılda sosyal sorumluluk vizyonumuza odaklanmış durumdayız. Aktaş Eğitim Vakfı'nın öncülüğünde, yaşadığımız topluma değer katacak kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımızı sırasıyla hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Toparlayacak olursak; geçmişte olduğu gibi ilerleyen süreçlerde de doğru stratejiler geliştirip, başarılı uygulamalara imza atarak, yarının beklentilerine en iyi şekilde yanıt verebilecek çalışmalarımızı ayni azimle sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, Aktaş Holding'in 80. kuruluş yılı tekrardan kutlu olsun diyor; hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

İlknur Aktaş / Aktaş Holding Yönetim Kurulu Başkanıİskender Ulusay
Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı

Çok değerli Aktaş Holding paydaşları;

Öncelikle Aktaş Holding gibi sektörün dünyadaki en büyük firmalarından birine katıldığım ve bu büyük ailenin bir parçası olduğum için son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.

Aktaş Holding'in uzun yıllara dayanan kurumsallık anlayışı, ortaya koyduğu yenilikçi ve kaliteli çalışmaları, değerlerin öncelikli olduğu şirket geleneği ve en önemlisi de vizyonu, bugün sektörde geldiği son noktanın bir özeti niteliğinde aslında...

Dünyanın dört bir yanında faaliyetleri bulunan ve ülkemizi başarıyla temsil eden bu büyük şirketin 80. kuruluş yıl dönümü coşkusuna ortak olurken, şirketimizin nice 80 yıllara ulaşmasını diliyorum. 

Tabii Aktaş Holding'in ileriye dönük hedefleri çok büyük. Şirketimizin mevcut hedeflerine ulaşması için de bu büyük ailenin her bir üyesine önemli sorumluluklar düştüğünü hatırlatmakta fayda görüyorum.

Nitekim Aktaş Holding'in yönetim ve organizasyon yapısı, köklü tarihinden aldığı güçle ve sürdürülebilir şekilde çağa ayak uydurmuş durumda. 

Burada önemli olan nokta değişimi yakalarken, şirket geleneğimize sahip çıkmak ve bu büyük çınarın, gelecekte çok daha iyi noktalarda konumlandırılmasına hep birlikte katkı sağlamaktır.

Bu süreçte, sürdürülebilirliği olan çalışmalarla Aktaş Holding'in geleceğini inşa etmek için yenilikçi ve fütürist bakış açısıyla hareket etmek temel önceliğimiz olacak.

Öyle ki günümüze baktığımızda, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ekonomi çarkının en önemli dişlileri arasında aile şirketleri yer alıyor.

Aile şirketlerinin devamlılığı açısından da kurumsal yapının sağlam temellere dayalı olması ve bu yapının, sürdürülebilir çalışmalarla desteklenmesi çok önemli...

Şirketimizin bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de sürdürülebilir başarısını koruması ve gelecek nesillere ulaşması için değer üretmeye devam edeceğiz.

Özellikle bilgiye ve teknolojiye yatırım yapmaya devam ederken, şirketimizin global ölçekteki marka değerine katkı sağlayacak dönüşüm çalışmalarında da somut adımlarımızı sürdürme hedefindeyiz. 

Bu konuda, şirketimizde halihazırda devam etmekte olan dijital dönüşüm çalışmalarının, önümüzdeki süreçlerde de aynı hızla devam edeceğini vurgulamak isterim.

Özetle, Aktaş Holding'in büyümeye ve gelişmeye devam etmesi hepimizin en büyük beklentisi. Bu beklentiyi karşılamak için de şirketimizin ilerlemesine katkı sağlayacak çalışmaları kararlı bir şekilde sürdürmemiz gerekiyor. 

İnanıyorum ki bu çalışmalar neticesinde, bugüne kadar gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarla ülkemizin dünyadaki gurur kaynaklarından biri olan Aktaş Holding’i, gelecekte çok daha iyi noktalarda göreceğiz.

Bunun için de üretmeye ve çok çalışmaya devam etmeliyiz. Çünkü üretmek bizim işimiz...

İskender Ulusay / Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı

Bilgi Toplumu Hizmetleri | 2019 Aktaş Holding. Tüm hakkı saklıdır.