Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'nun Mesajı


Şahap Aktaş
Yönetim Kurulu Başkanı

Değerli dostlarım,

Bundan tam 80 yıl önce şirketimizin temelleri atıldığında, hep hayal edilenlerden biriydi: Büyüyerek, gelişerek, vizyon ve hedef ortaya koyarak, ülkemize ve dünyaya değer katacak bir marka olabilmek...

Tabi bu hayallere ulaşabilmek için de öncelikle üretmek, sabretmek, azimli olmak ve değer yaratmak gerekiyor. 

Ne mutlu ki Aktaş Holding olarak, ilk günden bu yana 'sürekli gelişim' hedefimiz doğrultusunda, gelişmeye ve dönüşmeye devam edip, geleceğe doğru emin adımlarla yol alıyoruz. 

Ülkemize ve dünya ekonomisine en yüksek düzeyde katma değer sağlamak adına kararlı ve başarılı bir şekilde yolculuğumuzu sürdürüyoruz. 

1938 yılında, küçük bir atölye olarak temelleri atıldığından beri adım adım büyüyen ve bugün, sektörün global aktörlerinden biri haline gelen şirketimizin bu yıl, 80. kuruluş yıldönümü...

Bu koca çınarın her geçen yıl, sektör arenasındaki adım adım yükselişini gururla izliyoruz. Bu başarıda kuşkusuz ki tüm paydaşlarımızın, çalışanlarımızın ve dünya ölçeğindeki çözüm ortaklarımızın katkısı çok büyük...

Yanı sıra Aktaş Holding olarak, büyük önem verdiğimiz kurumsallaşma yolunda, her geçen gün adım adım, önemli mesafeler kat etmiş durumdayız. 

Özellikle gelişen teknoloji ile birlikte, Endüstri 4.0 öncelikli dijital ve teknolojik dönüşüm çalışmalarımızın, uzun vadede ciddi katkılarını göreceğimize inanıyorum. Globalleşen ekonomi ve her gün şekil değiştiren ve zorlaşan rekabet içerisinde, sektörümüzün gelişimine katkı sağlayacak sürdürülebilir faaliyetlere imza atmaya devam etmek önceliğimiz.

2018 yılına dair belirlediğimiz "Her alanda global liderlik" temamız doğrultusunda, bilgi ve teknoloji öncelikli gelişim ivmemizi sürdürerek, sektörümüzdeki 'yenilikleri ve teknolojiyi ortaya koyan firma' özelliğimizi korumayı hedefliyoruz.

Nitekim içinde bulunduğumuz dönem artık rakiplerden ayrışmayı, verimli ve hızlı büyümeye odaklanmayı, farklı iş modeli oluşturmayı gereklilik haline getirdi. Bizler de bunun bilincinde olarak, inovatif yaklaşımlar sergilediğimiz üretim tesislerimizde, tüm müşterilerimiz için dünya standartlarında ürün ve hizmetler ortaya koyma gayretiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Bu bağlamda, Aktaş Holding'in dünya ölçeğinde sahip olduğu güçlü marka algısını, yarınlara taşımak adına güzel ve katma değerli işlere imza atmaya devam etmek dileğiyle; hep birlikte, nice 80 yıllara...

Sevgi ve saygılarımla,

Şahap Aktaş / Aktaş Holding Yönetim Kurulu BaşkanıSami Erol
Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO

Çok değerli Aktaş Holding paydaşları;  

Bilindiği gibi Türkiye ve dünya ekonomisine büyük katma değer sağlayan Aktaş Holding için 2018 yılı çok özel bir öneme sahip... 

1938 yılından bu yana, sürekli büyüyen ve gelişen bir şirket geleneğine sahip olan Aktaş Holding; bu yıl 80. kuruluş yıl dönümü coşkusunu yaşıyor. 

Öncelikle, şirketimizin bugünlere ulaşmasında büyük katkısı bulunan, dünyanın dört bir yanındaki çözüm ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza, destekleri için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. 

Bundan tam 80 yıl önce, küçük bir atölye olarak temelleri atılan şirketimiz; güçlü vizyonu, kurumsallaşma yolunda attığı doğru adımları, yenilikçi yaklaşımları ve global bakış açısıyla, bugün gelinen noktada, sektörün dünyadaki en büyük aktörlerinden biri haline gelmiş durumda...

Yoğun rekabetin yaşandığı küresel piyasalarda, 'değer yaratma' önceliğiyle dünyanın dört bir yanında 'Aktaş' imzalı ürünleri müşterilerimizin beğenisine sunarken, 80 yıllık bu dev şirketi yarınlara taşıma noktasında da önemli sorumluluklarımız bulunuyor.

Özellikle kurumsallaşma ve dönüşüm çalışmalarımız, ilk günden bu yana kararlı bir şekilde devam ediyor. 

Bu doğrultuda, 2018 yılıyla ilgili şirketimizin ana temasını da "Her Alanda Dijital Dönüşümle Global Liderliğe" olarak belirlemiş durumdayız.

Nitekim büyük önem verdiğimiz AR-GE ve inovasyon çalışmalarımızla birlikte, sektörün gelişimine öncülük etmeye devam ederken, gelişen teknolojinin hızına adapte olmak adına da bu alandaki çalışmalarımızı etkin bir şekilde sürdürme gayretindeyiz.

Bu kapsamda, bilgiye ve teknolojiye yatırımlarımız hız kesmeden sürecek. Özellikle değişken müşteri taleplerine en hızlı şekilde yanıt verebilmek adına üretimde verimliliği, inovatif düşünce ile birleştirerek; faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda, müşterilerimiz için kaliteli ve özel çözümler sunmaya devam edeceğiz. 

Bunun yanında, Endüstri 4.0'a yönelik çalışmalarımızı da 2018 yılıyla birlikte artırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz. 

Toparlayacak olursam; şirketimiz her yönüyle büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. 

80 yıllık bu güçlü markayı geleceğe taşıma noktasında, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de hep birlikte güzel işlere imza atmaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum. 

"Küresel güven, yerel samimiyet" anlayışını esas alan şirketimiz; içerisinde yaşadığı toplumla bütünleşmeyi esas alan yaklaşımlarıyla, tüm paydaşları için 'değer yaratan' kimliğini aynı kararlılıkla sürdürecektir.

Saygılarımla,

Sami Erol / Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO

Bilgi Toplumu Hizmetleri | 2018 Aktaş Holding. Tüm hakkı saklıdır.