Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'nun Mesajı


İlknur Aktaş
Yönetim Kurulu Başkanı

Aktaş Holding'in çok kıymetli paydaşları;

'Değerlerin yaşatıldığı' bir anlayışla, 1938 yılından bu yana adım adım büyüyerek bugünlere gelen Aktaş Holding; geride bıraktığımız 80 yıllık öyküsündeki her bir ayrıntısıyla, bizleri gururlandırmaya devam ediyor.

2018 yılı itibariyle, 80. kuruluş yıl dönümü heyecanını yaşadığımız bu köklü çınar, ilk günden bu yana değişimi ve dönüşümü esas alıp, güçlü bir vizyon ortaya koyarak, kurumsallaşma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Tabi hayat, her alanda olduğu gibi iş dünyasında da çok hızlı bir değişime sahne oluyor. 

Bu değişim, şirketlerin devamlılığı ve gelecekte de var olabilmeleri açısından gerek yönetimsel gerekse de operasyonel düzeyde kendini hissettirmektedir.

Merhum Sait Aktaş tarafından küçük bir atölye olarak temelleri atılan bu köklü şirket; Şahap Aktaş'ın güçlü vizyonu, girişimci yönü ve çalışkan kişiliğiyle bugünlere kadar başarıyla geldi. 

Şirketimizin 80. yılında, Nisan 2018 itibariyle; Yönetim Kurulu Başkanlığı gibi önemli bir görevi üstlenmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyorum.

Kuşkusuz bu bir bayrak yarışı; devraldığımız bu bayrağı daha da ileriye taşımak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.

Nitekim şirketimiz için önemli olan nokta, sürdürülebilir başarı ve değer yaratma anlayışıdır. Hep daha iyiye ve sonunda mükemmele ulaşma gayretiyle çalışmalarımız sürecek.

Bilindiği gibi günümüzde, 3. kuşağa geçmeyi başarmış aile şirketlerinin sayısı çok az. Bizler, devralmış olduğumuz bu önemli sorumluluğun bilinciyle hareket edip, dinamik bir yapıyla gelecek yolculuğumuza devam edeceğiz.

Halihazırda Aktaş Holding, mevcut dinamik insan kaynağıyla da daha iyi şeyleri başarabilecek potansiyele fazlasıyla sahiptir. 

Öyle ki bugünkü yakaladığımız başarıların temelini de bu yetkin insan kaynağımız oluşturuyor. Bu anlamda, gelecekte de insana yatırım yapmak öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor.

Öte yandan, 80. yılda sosyal sorumluluk vizyonumuza odaklanmış durumdayız. Aktaş Eğitim Vakfı'nın öncülüğünde, yaşadığımız topluma değer katacak kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarımızı sırasıyla hayata geçirmeyi hedefliyoruz.

Toparlayacak olursak; geçmişte olduğu gibi ilerleyen süreçlerde de doğru stratejiler geliştirip, başarılı uygulamalara imza atarak, yarının beklentilerine en iyi şekilde yanıt verebilecek çalışmalarımızı ayni azimle sürdüreceğiz.

Bu vesileyle, Aktaş Holding'in 80. kuruluş yılı tekrardan kutlu olsun diyor; hepinize saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

İlknur Aktaş / Aktaş Holding Yönetim Kurulu BaşkanıSami Erol
Yönetim Kurulu Üyesi ve CEO

Çok değerli Aktaş Holding paydaşları;  

Bilindiği gibi Türkiye ve dünya ekonomisine büyük katma değer sağlayan Aktaş Holding için 2018 yılı çok özel bir öneme sahip...

1938 yılından bu yana, sürekli büyüyen ve gelişen bir şirket geleneğine sahip olan Aktaş Holding; bu yıl 80. kuruluş yıl dönümü coşkusunu yaşıyor. 
Öncelikle, şirketimizin bugünlere ulaşmasında büyük katkısı bulunan, dünyanın dört bir yanındaki çözüm ortaklarımıza, çalışanlarımıza ve tüm paydaşlarımıza, destekleri için bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. 

Bundan tam 80 yıl önce, küçük bir atölye olarak temelleri atılan şirketimiz; güçlü vizyonu, kurumsallaşma yolunda attığı doğru adımları, yenilikçi yaklaşımları ve global bakış açısıyla, bugün gelinen noktada, sektörün dünyadaki en büyük aktörlerinden biri haline gelmiş durumda...

Yoğun rekabetin yaşandığı küresel piyasalarda, 'değer yaratma' önceliğiyle dünyanın dört bir yanında 'Aktaş' imzalı ürünleri müşterilerimizin beğenisine sunarken, 80 yıllık bu dev şirketi yarınlara taşıma noktasında da önemli sorumluluklarımız bulunuyor.

Özellikle kurumsallaşma ve dönüşüm çalışmalarımız, ilk günden bu yana kararlı bir şekilde devam ediyor. 

Bu doğrultuda, 2018 yılıyla ilgili şirketimizin ana temasını da "Her Alanda Dijital Dönüşümle Global Liderliğe" olarak belirlemiş durumdayız.

Nitekim büyük önem verdiğimiz AR-GE ve inovasyon çalışmalarımızla birlikte, sektörün gelişimine öncülük etmeye devam ederken, gelişen teknolojinin hızına adapte olmak adına da bu alandaki çalışmalarımızı etkin bir şekilde sürdürme gayretindeyiz.

Bu kapsamda, bilgiye ve teknolojiye yatırımlarımız hız kesmeden sürecek. Özellikle değişken müşteri taleplerine en hızlı şekilde yanıt verebilmek adına üretimde verimliliği, inovatif düşünce ile birleştirerek; faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda, müşterilerimiz için kaliteli ve özel çözümler sunmaya devam edeceğiz. 

Bunun yanında, Endüstri 4.0'a yönelik çalışmalarımızı da 2018 yılıyla birlikte artırarak devam ettirmeyi hedefliyoruz. 

Toparlayacak olursam; şirketimiz her yönüyle büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. 

80 yıllık bu güçlü markayı geleceğe taşıma noktasında, bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de hep birlikte güzel işlere imza atmaya devam edeceğimize yürekten inanıyorum. 

"Küresel güven, yerel samimiyet" anlayışını esas alan şirketimiz; içerisinde yaşadığı toplumla bütünleşmeyi esas alan yaklaşımlarıyla, tüm paydaşları için 'değer yaratan' kimliğini aynı kararlılıkla sürdürecektir.

Saygılarımla,

Sami Erol / Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı

Bilgi Toplumu Hizmetleri | 2018 Aktaş Holding. Tüm hakkı saklıdır.