E-Bültenler / 40. Sayı
Sami Erol / Önsöz: Aktaş Holding, Verimlilik Esaslı Çalışmalarla Gelecek Yolculuğunu Sürdürüyor
16.11.2017
Hızla küreselleşen dünyada, artan kentleşme, nüfusun gitgide çoğalması ve doğal kaynakların da tükenmeye başlamasıyla birlikte, ülkeler özellikle son yıllarda enerji verimliliğini artırıcı politikalar yürütmeye başladı.
 
Dosya Konusu: Günümüzde Çevre ve Enerji Verimliliğinin Önemi
16.11.2017
Tüm canlıların, yaşamları boyunca ilişkilerini sürdürdüğü ve karşılıklı olarak etkileşimde bulundukları doğal ortama, 'çevre' adı verilmiştir.
 
Aktaş Holding'den Brezilya ve Güney Amerika Pazarına Yönelik Yeni Hamle
16.11.2017
Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding; büyük önem verdiği ve uzun yıllardır da etkin şekilde faaliyetlerini sürdürdüğü Güney Amerika pazarına yönelik, önemli bir işbirliğine imza attı. 2008 yılında Brezilya'da kurduğu Aktas do Brasil isimli körük üretim tesisiyle bölge pazarına adım atan Aktaş Holding; Brezilya'nın önde gelen aks-dingil ve makas üreticisi, trailer yedek parça satıcısı Ibero Group ile Güney Amerika aftermarket pazarında Airtech markalı ürünleri için işbirliği kararı alındı. Buna göre Ibero Group üretimi aks ve dingiller, Aktaş Holding’in global markası Airtech körükleriyle birlikte pazara sevk edilecek.
 
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile UNDP Yetkililerinden Aktaş Holding'e Ziyaret
16.11.2017
Ülkemizdeki Organize Sanayi Bölgeleri'nin; girişimcilik, yenilikçilik ve teknoloji geliştirme alanlarında daha etkin bir rol almasını sağlayacak model geliştirerek, Türkiye'nin rekabet edebilirliğine katkıda bulunmak hedefiyle, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve UNDP tarafından yürütülen proje kapsamında, projeyi yürüten heyet tarafından Aktaş Holding'e bir dizi ziyaret gerçekleştirildi.
 
Techno Aktaş, 'Alman Birlik Günü' Resepsiyonuna Katıldı
16.11.2017
Hava süspansiyon sistemi üretiminde dünyanın en büyük firmaları arasında yer alan Aktaş Holding'in, Bulgaristan'daki üretim üssü konumundaki Techno Aktaş, 'Alman Birlik Günü' vesilesiyle Plovdiv kentinde düzenlenen resepsiyona katıldı.
 
Uluslararası Demiryolları Raylı Taşımacılık Standartları Paylaşıldı
16.11.2017
Aktaş Holding tarafından, çalışanların kişisel ve mesleki gelişimlerine katkı sağlanması hedefiyle gerçekleştirilen eğitim faaliyetleri zincirine, "ISO TS 22163 Uluslararası Demiryolları Raylı Taşımacılık Standart Eğitimi" ile yeni bir halka daha eklendi. Eğitimlerde; IRIS (Uluslararası Demiryolu Endüstrisi Standardı) detaylı şekilde aktarıldı.
 
Sami Erol'la Öğle Yemeği Buluşmaları Sürüyor
16.11.2017
Aktaş Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İcra Kurulu Başkanı Sami Erol ile Aktaş çalışanlarının öğle yemeği kapsamında bir araya geldiği ve şirket bünyesinde gelenek hale gelen toplantılar tüm hızıyla sürerken, Erol'un profesyonel iş yaşamı boyunca edindiği bilgi birikimi ve tecrübelerini paylaştığı buluşmalar, son derece verimli geçiyor.
 
Aktaş Holding, Dünya Otomotiv Konferansı'nda Boy Gösterdi
16.11.2017
Aktaş Holding; İstanbul'un ev sahipliğinde bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ve dünyanın dört bir yanından sektör temsilcilerinin bir araya geldiği, küresel düzeydeki sektörün bugünü ve geleceğinin masaya yatırıldığı Dünya Otomotiv Konferansı'na (WAC 2017) katıldı.
 
Bilgi Toplumu Hizmetleri | 2019 Aktaş Holding. Tüm hakkı saklıdır.