E-Bültenler / 16. Sayı
Sami Erol - Önsöz
12.11.2015
 
Sami Erol: "Scania Firması Aktaş Holding için Gelecekte Önemli Bir Fırsata Dönüşecek"
12.11.2015
Volkswagen grubuna dâhil olmasının ardından, MAN gibi çok önemli ve büyük bir gruba dönüşen Scania firmasına yönelik olarak, TAYSAD tarafından teknik ve işbirliğinin geliştirilmesi adına önemli bir ziyaret gerçekleştirilirken, ülkemizden de süspansiyon sistemi üreticisi olarak sadece Aktaş Holding’in temsil edildiği heyette, Aktaş Holding adına İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sami Erol yer aldı. Kamyon ve otobüs üretiminde dünyanın en büyük güçlerinden biri olmayı hedefleyen Scania firması ile yapılan görüşmelerde, Aktaş Holding adına oldukça başarılı görüşmelere imza atan Aktaş Holding İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Sami Erol, Scania firmasının gelecek dönemlerde Aktaş Holding ile işbirliğinin geliştirilmesi ve bu işbirliğinin de global bir yapıya dönüşmesi açısından önemli bir fırsat olduğunu vurguladı.
 
Aktaş Holding, "GAU 2015" Monako Buluşmasından Yeni İşbirlikleriyle Döndü"
12.11.2015
Küresel düzeyde faaliyet gösteren sektör temsilcilerinin, bir araya geldiği farklı organizasyonlarda başarıyla yer alan Aktaş Holding, Avrupa, Rusya, Orta Asya ve Güney Amerika’da faaliyet gösteren Group Auto International tarafından, bu yıl Monako’da düzenlenen ve uluslararası ölçekte sektör açısından verimli sonuçlar ortaya çıkarması beklenen organizasyonda, önemli iş bağlantılarına imza attı.
 
Techno Aktas, RUMELİSİAD'ı Ağırladı
12.11.2015
Aktaş Holding'in, Bulgaristan'daki üretim üssü konumundaki Techno Aktas, Balkan ülkelerine yönelik bir dizi programa katılmak üzere Bulgaristan'a giden Rumelili Yönetici Sanayici ve İş Adamları Derneği (RUMELİSİAD) üyelerini, Filibe'de bulunan tesislerinde misafir etti.
 
Aktaş Holding-Üniversite İşbirliği Meyvelerini Vermeye Devam Ediyor
12.11.2015
Eğitim-öğretim kurumlarıyla gerçekleştirdiği işbirliği çalışmalarıyla, bugüne kadar birbirinden başarılı çalışmaya imza atan Aktaş Holding, son olarak Uludağ Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü ile işbirliğine giderken, gerçekleştirilen proje kapsamında üniversitenin ilgili bölümünde son sınıfta okuyan öğrenciler, 1 yıl süresince Aktaş Holding bünyesinde hem staj yapacak, hem de mesleki deneyim kazanma imkânı bulacak…
 
Aktaş Eğitim Vakfı, Göynüklü Köyü'nde Fidanları Toprakla Buluşturdu
12.11.2015
Sosyal sorumluluk çalışmaları konusunda örnek çalışmalara imza atan Aktaş Eğitim Vakfı, kısa süre önce Mudanya İlçesi’nde Gündoğdu ve Göynüklü köyleri arasındaki ormanlık arazide yaşanan talihsiz yangın sonucu büyük bir ormanlık alanın kül olduğu bölgeye giderken, yeniden başlatılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında çok sayıda fidan ekimi gerçekleştirdi.
 
Bursa'daki Balkan Ezgilerinde Aktaş Holding Esintisi
12.11.2015
Balkan ülkeleriyle Türkiye arasında dostluk köprüsünün geliştirilmesi çalışmaları doğrultusunda, bugüne dek önemli faaliyetlere imza atan Aktaş Holding, Yönetim Kurulu Başkanı Şahap Aktaş’ın yoğun girişimleri sonucunda, Bulgaristan’ın dünyaca ünlü Plovdiv Senfoni Orkestrası’nın Bursa’da ‘Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 70. Yılı Konseri’ etkinlikleri kapsamında Bursalı sanatseverlere müzik ziyafeti sunmasına aracılık etti.
 
Aktaş Eğitim Vakfı'ndan Orhaneli'nde 'Eğitim Seferberliği'
12.11.2015
Aktaş Eğitim Vakfı, eğitim seferberliğine devam ediyor. Orhaneli'nde yaşayan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs sağlamak amaçlı kurulan, Orhaneli Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve birçok kuruluşla birlikte başlatılan ‘Orhaneli’nde Gençler Kültürlerini Öğreniyor’ projesine, Aktaş Eğitim Vakfı da büyük destek verdi.
 
Aktaş Eğitim Vakfı'ndan 'Sosyal' Atak
12.11.2015
Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında bugüne dek, eğitimden kültürel hayata, çocuklardan kadınlara toplumun her kesimini yakından ilgilendiren birbirinden değerli çalışmaya imza atan Aktaş Eğitim Vakfı, kent genelinde gerçekleştirilen ziyaretler kapsamında, Bursa'nın toplumsal fayda açısından önemli çalışmalara imza atan dernek ve vakıf temsilcileriyle bir araya gelerek, ilerleyen dönemde birlikte yapılabilecek çalışmalar konusunda fikir alışverişinde bulundu.
 
Bilgi Toplumu Hizmetleri | 2019 Aktaş Holding. Tüm hakkı saklıdır.